Automatic Photocell Doors

Automatic Photocell Doors

Automatic sliding doors are designed to meet the modern requirements of the interior design. They are wise to develop commercial spaces and working environments. It is ideal for office buildings, shopping malls, apartments, hotels, restaurants, conference rooms, and others.

According to need, Pandora offers its customers the pedestrian doors single-wing, double-wing, telescopic curved and rotating.

 • Maximum entry space can be used up to 3000 mm. Wing weight is from 75 kg to 150 kg.
 • The intelligent microprocessor-based control unit offers a wide range of functions such as manual/automatic/ single direction / double direction / partial opening/winter mode.
 • Traction through the synthetic cord-toothed belt ensures quiet operation.
 • A wide range of infrared and microwave sensors and accessories such as elbow pushbuttons, REID control cards, pass-through, and hand-held sensors can be used.
 • Externally used anti-panic wings, battery, photocells for electromechanical lock security.

  Pandora Yapı Mühendislik 2005 yılı Ocak ayında  Yapı Elemanları ve Otomatik Kapı Sistemleri satışında Antalya ve çevre illerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.
  Şirketimiz konusunda bir ilke imza atarak ürün satışı , montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinin tümünü bünyesine alarak bölgesindeki çok büyük bir açığı kapamıştır.
  Antalya ve çevre illerinde edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa ve çevre illerinde aynı hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacı ile 2008 yılı Ağustos ayında ilk şubesini açmıştır.
  Firmamızın satış listesinde dünyanın önde gelen markaları oluşturmakta, şirketimiz bu ürünlerin bir kısmının bölge satıcısı ve bir kısmının ithalatçısı konumundadır.

  Yeşil Antalya Sanayi Sit. 3189/10 Sokak No:28 ANTALYA
  +90 242 221 31 00
  +90 242 221 38 30
  Cart