Barrier Systems

Barrier Systems

Automatic arm barriers are used to control the safety of entry and exit of industrial facilities, offices, corporate firms, residential areas, parking spaces and paid parking lots.

 

It is also used to control pedestrian and vehicle entry. The barrier systems sold by PANDORA are high performance and suitable for operation under all conditions.

 

The current width and accessories are available and produced for every need. Some models have the optional power supply battery in case of power outages.

 • A wide range of products for car parks, residences, paid car parking lots and industrial facilities,
 • Arm length can be up to 12m. The openings can also be up to 24m and controlled by using two opposing barriers.
 • Extremely quiet, compact sized form.
 • Suitable for extreme weather conditions. Scratch resistant electrostatic powder coating.
 • A wide range of accessories to suit every need.
 • Extremely safe and long-term maintenance-free. They are used safely for many years around the world.
 • The manual operation when power is cut off and power supply for some models.

  Pandora Yapı Mühendislik 2005 yılı Ocak ayında  Yapı Elemanları ve Otomatik Kapı Sistemleri satışında Antalya ve çevre illerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.
  Şirketimiz konusunda bir ilke imza atarak ürün satışı , montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinin tümünü bünyesine alarak bölgesindeki çok büyük bir açığı kapamıştır.
  Antalya ve çevre illerinde edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa ve çevre illerinde aynı hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacı ile 2008 yılı Ağustos ayında ilk şubesini açmıştır.
  Firmamızın satış listesinde dünyanın önde gelen markaları oluşturmakta, şirketimiz bu ürünlerin bir kısmının bölge satıcısı ve bir kısmının ithalatçısı konumundadır.

  Yeşil Antalya Sanayi Sit. 3189/10 Sokak No:28 ANTALYA
  +90 242 221 31 00
  +90 242 221 38 30
  Cart