Garden Gate Motors

Garden Gate Motors

Motorized sliding gates (sliding garden gates) are doors that move on a shaft mounted on the ground and are driven by a motor. Sliding doors can have wide opening widths. Pedestrian crossing and these gates can be combined. Sidewall doors can be produced in different sizes and models.

Square and rectangular iron profiles and the planned boards, timber and profiles between them are collected by high-quality welding.

Various motor models can be selected for the doors from 400 kg to 3500 kg. In case of power failure, manual operation can be used. Convenient operation, silent operation, built-in flasher, and safety photocell can also be selected.

The overload working feature protects the system with a thermal switch from excessive stresses due to ice, dust, etc. This will cause door movement to stop if necessary.

The electronic control unit allows setting parameters such as; operating time, partial opening, in some models; speed control, automatic shutdown time.

  Pandora Yapı Mühendislik 2005 yılı Ocak ayında  Yapı Elemanları ve Otomatik Kapı Sistemleri satışında Antalya ve çevre illerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.
  Şirketimiz konusunda bir ilke imza atarak ürün satışı , montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinin tümünü bünyesine alarak bölgesindeki çok büyük bir açığı kapamıştır.
  Antalya ve çevre illerinde edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa ve çevre illerinde aynı hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacı ile 2008 yılı Ağustos ayında ilk şubesini açmıştır.
  Firmamızın satış listesinde dünyanın önde gelen markaları oluşturmakta, şirketimiz bu ürünlerin bir kısmının bölge satıcısı ve bir kısmının ithalatçısı konumundadır.

  Yeşil Antalya Sanayi Sit. 3189/10 Sokak No:28 ANTALYA
  +90 242 221 31 00
  +90 242 221 38 30
  Cart