Folding High-Speed PVC Doors

Folding High-Speed PVC Doors

Fast PVC doors are the most common door solution that fits the needs of the sector. Usually used in outdoor applications as well as positive negative air pressure can be used easily in the interior spaces.

Although the fast PVC doors seem simple to use, there are differences in terms of operating logic and efficiency, according to their counterparts. The maintenance and spare parts of the door, the ease of production and the efficiency of the materials used provide many advantages in terms of economy.

The system is equipped with a complete bolt nut, the production of the top group mechanism with multiple bearing logic provides efficiency, easy installation and balanced operation.

The special insulation system made of tarpaulin inside the guides reduces the circulation of air, dust, and light to the silent operation of the system and prevents the canvas and main body wear.

  Pandora Yapı Mühendislik 2005 yılı Ocak ayında  Yapı Elemanları ve Otomatik Kapı Sistemleri satışında Antalya ve çevre illerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.
  Şirketimiz konusunda bir ilke imza atarak ürün satışı , montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinin tümünü bünyesine alarak bölgesindeki çok büyük bir açığı kapamıştır.
  Antalya ve çevre illerinde edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa ve çevre illerinde aynı hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacı ile 2008 yılı Ağustos ayında ilk şubesini açmıştır.
  Firmamızın satış listesinde dünyanın önde gelen markaları oluşturmakta, şirketimiz bu ürünlerin bir kısmının bölge satıcısı ve bir kısmının ithalatçısı konumundadır.

  Yeşil Antalya Sanayi Sit. 3189/10 Sokak No:28 ANTALYA
  +90 242 221 31 00
  +90 242 221 38 30
  Cart