Industrial Rolling Doors

Industrial Rolling Doors

Industrial Rolling Doors are widely used in the door categories. The motorized rolling shutter is manufactured by first slicing the steel sheets in certain dimensions and then shaping them from the roll-form machine and thus obtaining a solid structure. This feature provides protection like a shield against theft, damage, and storms.

Motorized rolling shutters are easy to use and customer satisfaction guaranteed. They are manufactured in our factory which has the capacity to produce 500 shutters per month in average size.

Pandora’s motorized shutters are of the type that everyone knows and can assemble. Our spiral shutters leave much less space on the openings in buildings. Strength combines aesthetics with elegance. They are designed for both internal and external applications. Motorized shutters are formed from interlocked galvanized steel and perforated and-or micro-perforated lamella placed between them.

Motorized shutters are designed to be trouble-free and long-lasting use.

All our shutters are suitable for manual use, in case of power failure and safe with low decibel level.

We produce motorized roller shutter with a width of 15,000 mm and a height of 10,000.

  Pandora Yapı Mühendislik 2005 yılı Ocak ayında  Yapı Elemanları ve Otomatik Kapı Sistemleri satışında Antalya ve çevre illerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.
  Şirketimiz konusunda bir ilke imza atarak ürün satışı , montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinin tümünü bünyesine alarak bölgesindeki çok büyük bir açığı kapamıştır.
  Antalya ve çevre illerinde edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa ve çevre illerinde aynı hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacı ile 2008 yılı Ağustos ayında ilk şubesini açmıştır.
  Firmamızın satış listesinde dünyanın önde gelen markaları oluşturmakta, şirketimiz bu ürünlerin bir kısmının bölge satıcısı ve bir kısmının ithalatçısı konumundadır.

  Yeşil Antalya Sanayi Sit. 3189/10 Sokak No:28 ANTALYA
  +90 242 221 31 00
  +90 242 221 38 30
  Cart