Crystal View

Crystal Wiev

Crystal View

By using our High German Quality Crystal View Product, You Can Add Value and Transparency to Your Work Places.

 • The Material: Polycarbonate Plastic.
 • Polycarbonate is 250 times more solid comparing to the same size glass.
 • Interconnect components; Aluminum
 • Maximum Dimensions: 4000×5000 mm
 • Product Weight: 7 kg/m²
 • UV-Proof Polycarbonate material
 • Light transmission index %90+-%1

The Polycarbonate element which is material of the transparent shutters is one of the special groups of the thermoplastics. The goods which are made of polycarbonate are extremely strong and corrosion resistant and suitable especially for the shutters.

Polycarbonate transparent shutters are clear like glass but on the contrary, they are very strong and also they are not fragile.

Our transparent shutters are used by sectors which want to protect and present their goods in modern and aesthetics looking, such as, grocery stores, shopping malls, jewelry, garment shops etc.

Design and materials of fitting make our shutter extremely strong and durable.

Our transparent shutters present super security, corrosion resistance, long life durable and also at the same time these shutters make your shops more prestigious and aesthetics with transparency and modern looking.

  Pandora Yapı Mühendislik 2005 yılı Ocak ayında  Yapı Elemanları ve Otomatik Kapı Sistemleri satışında Antalya ve çevre illerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.
  Şirketimiz konusunda bir ilke imza atarak ürün satışı , montajı ve satış sonrası servis hizmetlerinin tümünü bünyesine alarak bölgesindeki çok büyük bir açığı kapamıştır.
  Antalya ve çevre illerinde edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa ve çevre illerinde aynı hizmet anlayışını yaygınlaştırmak amacı ile 2008 yılı Ağustos ayında ilk şubesini açmıştır.
  Firmamızın satış listesinde dünyanın önde gelen markaları oluşturmakta, şirketimiz bu ürünlerin bir kısmının bölge satıcısı ve bir kısmının ithalatçısı konumundadır.

  Pandora Yapı Engineering was established in January 2005 in order to serve Antalya and surrounding provinces in the sales of Building Products and Automatic Door Systems.

  Our company has closed a big gap in the region by doing production, sales, installation, and after-sales service.

  With the experience, it gained in Antalya and its neighboring provinces, it opened its first branch in August 2008 with the aim of spreading the same service concept in Bursa and neighboring cities which are some of the most important industrial cities of our country.

  Yeşil Antalya Sanayi Sit. 3189/10 Sokak No:28 ANTALYA
  +90 242 221 31 00
  +90 242 221 38 30
  Sepet